Partneři rally

Agrotec Group
Petronas Syntium
EAA OIL
MOSS logistics
WÜRTH
Respect Group
Deusche Leasing
Paragan
Servind STANDOX
Berner
BVV
Česká pojišťovna
ČSOB Leasing
Město Hustopeče
Impuls
IniCredit Leasing
Oni system
Sphere
Jihomoravský kraj

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. Lesy České republiky, s. p.

Červen a hustopečská rally je synonymem

Možná trochu komplikovaněji než v minulých letech, ale jinak ve stále stejném standardu pracuje pořadatelský tým AGROTEC PETRONAS Syntium rally na přípravách letošního čtrnáctého ročníku. Ten se v okolí Hustopečí uskuteční ve dnech 15. – 16. června 2018. Tahákem „rally mezi vinicemi“ bude opětovné zařazení soutěže do českého i slovenského šampionátu.

 

Nad oběma národními šampionáty bude podruhé v řadě čnít zápočet soutěže do mezinárodního kalendáře Mistrovství FIA zóny střední Evropa (www.cez-motorsport.com). Letošní kalendář obsahuje třináct soutěží ve střední a jihovýchodní Evropě. Hustopečská rally bude šestým podnikem tohoto seriálu. Agrotec rally je tím pádem v nejlepší společnosti, když v tomto šampionátu najdeme prestižní soutěže v Rakousku, Maďarsku, Slovensku, Polsku, Chorvatsku, Srbsku, Slovinsku, Bosně a Hercegovině a Itálii.

 

Kvalitní startovní listinu však specifické asfalto-šotolinové soutěže zajistí spíše účastníci českého a slovenského mistrovství. V Česku bude AGROTEC PETRONAS Syntium rally čtvrtým podnikem sezony, na Slovensku třetím za Prešovem a Tatrami. Účastníci mistrovství Slovenska se v Hustopečích objeví potřetí v řadě, soutěž bude započítávána i do MSR v rally historických automobilů. Této skutečnosti budou moci opět využít i české posádky, disponující historickými vozy, které se tak budou moci na soutěž přihlásit.

 

„Jsme rádi, že se nám podařilo zachovat všechny zápočty soutěže. Potřetí v řadě tak dojde na zajímavou konfrontaci české a slovenské rally scény a doufejme, že se na startu objeví i nějaký další atraktivní soutěžní jezdec ze zahraničí. Naší prioritou je opět postavit velmi kompaktní trať, ve stylu posledních let. Očekáváme kolem 150 km rychlostek, s přejezdy nějakých 330 kilometrů,“ naznačuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

 

„Přece jen jsme měli s přípravou trati více komplikací než obvykle. Podoba se několikrát měnila, protože v termínu soutěže jsou naplánovány rozsáhlé uzavírky silnic, kterým jsme se museli přizpůsobit. Aktuálně jsme řídícímu orgánu zaslali Zvláštní ustanovení, v nejbližších dnech proběhne schválení trati. Ta vychází co nejvíce z loňské podoby, kdy jsme se snažili každý den zachovat koncept tří zkoušek dvakrát,“ doplnil ředitel Rudolf Kouřil.
 

Z programu AGROTEC PETRONAS Syntium rally můžeme zmínit, že ve dnech 14. – 15. června se uskuteční seznamovací jízdy, po technické a administrativní přejímce si budou moci posádky naposledy vyzkoušet závodní vozy na testovací zkoušce. Její podoba se nemění, opět to bude na části Starovické okruhové zkoušky (pátek 15. června, 12:30 – 16:00 hod.). V posledních letech se osvědčil i servisní prostor v areálu společnosti MOSS logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích.

 

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

 

AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, tiskový servis

Tomáš Plachý

Sociální sítě