Partneři rally

Agrotec Group
Petronas Syntium
EAA OIL
MOSS logistics
WÜRTH
Respect Group
Paragan
Servind STANDOX
BVV
Město Hustopeče
Impuls
IniCredit Leasing
Oni system
Sphere
Jihomoravský kraj
Česká pojišťovna
Berner

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. Lesy České republiky, s. p.

Po první etapě XV. Agrotec Petronas Rally jsou v čele Mareš s Hlouškem

První etapa letošní XV. Agrotec Petronas Rally s sebou přinesla řadu dramatických momentů a neustálé změny na čele průběžné absolutní klasifikace soutěže.

Úvod rally vyšel nejlépe Janu Černému s Petrem Černohorským na Škodě Fabia R5, které následně po třetím rychlostním testu vystřídali ve vedení Václav Pech s Petrem Uhlem jedoucí na Fordu Fiesta R5. Na posledním pátečním testu se však Pech musel potýkat s problémy způsobenými prasklou poloosou a z pozice vedoucí posádky tak nakonec do druhé etapy nastoupila dvojice Filip Mareš - Jan Hloušek na Škodě Fabii R5.

O náročnosti první etapy hovoří i fakt, že ji nedokončilo hned 22 posádek. To platilo také o jednom z největších favoritů, Martinu Kočimu. Dosavadní lídr klasifikace slovenského šampionátu dostal na poslední páteční zkoušce defekt pneumatiky a za cílem následně odstoupil. Vzhledem k tomu, že se z pohledu mistrovství našich východních sousedů boduje každý den hustopečské rally samostatně, však bude mít dnes šanci na reparát.

V kategorii vozů s jednou poháněnou nápravou má skvěle rozjetou soutěž Jan Talaš na Peugeotu 208 R2, který v pátek vyhrál hned tři rychlostní testy. Druhý je Václav Stejskal jun. s Renaultem Clio R3T, třetí pak mladý Petr Semerád s Opelem Adam R2.

V klasifikaci třídy 3, tedy bývalých produkčních vozech, byl v pátek naprosto suverénním Martin Šikl se čtyřmi vítěznými časy. Na druhou příčku třídy se na konci dne posunul Pavel Ševčík a třetí pozice patřila po čtyřech odjetých zkouškách Jaroslavu Pešlovi (všichni Mitsubishi Lancer Evo IX).

XV. Agrotec Petronas Rally pokračuje dnes šesti rychlostními zkouškami v celkové délce 85,16 km. Nejlepší posádky bychom měli přivítat na cílové rampě v Hustopečích v 16:20 hodin.

Sociální sítě