Partneři rally

Agrotec Group
Petronas Syntium
EAA OIL
MOSS logistics
WÜRTH
Respect Group
Paragan
Servind STANDOX
BVV
Město Hustopeče
Impuls
IniCredit Leasing
Oni system
Sphere
Jihomoravský kraj
Česká pojišťovna
Berner

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. Lesy České republiky, s. p.

Testovací zkouška ve znamení továrních Fabií R5

Oficiální program letošní Agrotec Petronas Syntium Rally Hustopeče zahájila odpolední testovací zkouška v okolí Starovic. Nejrychlejší čas v hodnotě 1:39.1 minuty na trati dlouhé 3.11 km zaznamenala dvojice Jan Kopecký - Pavel Dresler na tovární Škodě Fabia R5.

Kopeckému ke spokojenosti stačily tři průjezdy, zatímco jeho týmový kolega Pontus Tidemand potřeboval k zajetí druhého nejrychlejšího času průjezdy čtyři. Mladý Švéd zaostal za úřadujícím českým mistrem o čtyři desetiny vteřiny, o dalších sedm desetin zpět pak byl Jan Dohnal na Fordu Focus WRC.

Nejrychlejším pilotem v rámci slovenského šampionátu byl Pavel Valoušek s Fordem Fiesta R5, který se na trať testovací zkoušky vydal celkem pětkrát a na Kopeckého ztratil 1.5 vteřiny. Pátý na shakedownu byl o dvě desetiny sekundy za otrokovickým jezdcem  Václav Pech s další Fiestou R5.

První rychlostní zkouška hustopečské rally startuje  dnes v 19:20 hod., na programu úvodní noční etapy je šest rychlostních testů v celkové délce 65.04 km.

Ohlasy po shakedownu:

Jan Kopecký (st.č. 1):  "Tratě jsou pěkné, pořadatelé to postavili zajímavě. Je to jiná soutěž, než jsme v Česku zvyklí. Objevuje se tady šotolina, jede se mezi vinicemi, kde to klouže, protože se tam práší od zemědělských strojů. Vůbec se to nedá srovnat se šotolinou na Sardinii, kde jsme byli minulý měsíc. Styl jízdy bude úplně jiný. Stejně jako všichni bychom si přáli, aby nepršelo, protože na trati by bylo moc bláta. Náš cíl je jasný. Chceme vyhrát a prodloužit naši sérii."

Pontus Tidemand (st. č. 2): "Jsem rád, že tady můžeme startovat. Představuje to výborný trénink před světovým podnikem v Německu, který je povinný pro všechny účastníky WRC2. Sice se tam jede až v srpnu, ale podmínky by měly být stejné - déšť i slunce. Se škodovkou jsem loni v Česku dojel dvakrát druhý, nyní zkusím zase zabojovat o pódium. Ale bude to těžké, protože je tu řada dobrých jezdců. Hodně rychlý bude hlavně Honza Kopecký, který to tu dobře zná. Nejsem si jistý, jestli mu budu stačit."

Martin Koči (st.č. 4): "Na shakedownu jsme ještě malinko poladili auto, ale jinak už jsem si auto nastavil při středečním testu a mám z toho dobrý pocit. Na shakedownu jsme si dali dva průjezdy jenom tak pro jistotu a vše bylo fajn, takže se těšíme na závod. Je to pěkné zpestření, mít takovouto specifickou soutěž  v kalendáři. Podobá se to tu trochu Německé rally, to je super. Určitě je tu výhoda, pokud to tu už znáte. Já si něco pamatuji z minulého roku a věřím, že mi to pomůže. Navíc si myslím, že jsme hodně dobře napsali rozpis, takže jsme v pohodě."

Pavel Valoušek (st.č. 5): "Jsem hrozně rád, že jsme se mohli vrátit na rally v České republice. Můžu tu startovat díky spojení českého a slovenského mistrovství, Hustopeče mám rád a do Zlína je to jen kousek. Tratě jsou letos sestaveny špičkově, už jsem chválil pořadatele, nepamatuji, kdy naposledy to bylo tak hezky namotané. Moc se těším. Trošku bude asi hrát roli počasí, ale to jsou závody. Tahle soutěž je asi specifičtější než ostatní, je to taková malá  Rallye Deutschland. Člověk musí hodně přemýšlet o brzdných bodech, je to často nepřehledné, ale krásné závody."

Grzegorz Grzyb (st.č. 6): "Shakedown byl stejný jako loni, takže jsme si mohli porovnat časy. Podmínky byly trochu jiné, protože zapršelo a trochu to klouzalo, ale bylo to pěkné. Zdejší zkoušky se mi líbí, jsou úzké, technické a dost rychlé. Navíc se hodně jede v otevřeném prostoru mezi poli a vinicemi a máme tak docela přehled o trati. Trochu nás překvapila dnešní noční etapa, už nejsme zvyklí na to závodit do půlnoci, ale je to stejné pro všechny."

Roman Odložilík (st. č. 12): "Pořád říkám, že na zdejší tratě by bylo dobré wéercéčko, ale Fiesta je určitě taky dobré auto na zdejší zkoušky. Sešla se tu obrovská konkurence a možná bude trochu divočejší počasí, bude to velmi težký závod. Každopádně je to tu pěkné, vždycky se mi tu líbilo. Letos se možná nebude tolik prášit, ale bude to náročné na pneumatiky, protože lesní úseky jsou úplně mokré a na některých místech hodně kluzké a zbytek trati je úplně suchý. Bude to těžké."

AGROTEC PETRONAS Syntium rally Hustopeče, tiskový servis
Jan Vaškovič

Sociální sítě