Partneři rally

Agrotec Group
Petronas Syntium
EAA OIL
MOSS logistics
WÜRTH
Respect Group
Paragan
Servind STANDOX
BVV
Město Hustopeče
Impuls
IniCredit Leasing
Oni system
Sphere
Jihomoravský kraj
Česká pojišťovna
Berner

Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p. Lesy České republiky, s. p.

Uzávěrka Agrotec Petronas rally se blíží

Zájemci o start v patnáctém ročníku AGROTEC PETRONAS rally musí soustředit svou pozornost na půlnoc 4. června 2019. Přesně v tento moment bude ukončen příjem přihlášek. AGROTEC PETRONAS rally se na Hustopečsku uskuteční ve dnech 14. – 15. června 2019.

 

Seznam startujících, kteří se budou ucházet o body do českého a slovenského šampionátu se pomalu plní. Pochopitelně více posádek figuruje v českém seznamu, kterému dominuje loňský hustopečský smolař Jan Dohnal. Pražskému jezdci právě v průběhu čtrnáctého ročníku shořel jeho unikátní speciál Ford Focus WRC. Týmu se však podařilo se na české tratě se stejným modelem vozu opět vrátit, a tak lze očekávat, že se tandem J. Dohnal – Ernst zařadí mezi kandidáty na čelní příčky.

 

Ve výčtu přihlášených aktuálně figuruje osm speciálů R5. Překvapivě více z tábora MSR, ale tento poměr se jistě do startu změní. S vozy Škoda Fabia R5 jsou přihlášeni Martin Koči, Grzegorz Grzyb, Igor Drotár či Zdeněk Pokorný, s konkurenčním Fordem Fiesta R5 se poměří s časem Václav Pech, Karel Trněný či Richard Čech. Osamocen zřejmě i v Hustopečích nadále zůstane speciál VW Polo GTI R5 Vojtěcha Štajfa, doufejme, že se fanouškům představí některý z dostupných vozů Hyundai i20 R5.

V tento moment je ovšem jistá už jedna nemilá skutečnost. Organizátoři i fanoušci budou na startu letošního ročníku postrádat šestinásobného vítěze Jana Kopeckého. Společně s Pavlem Dreslerem se ve stejném termínu představí s novým vozem Škoda Fabia R5 Evo v barvách Škody Motorsport na světovém klání Rally Italia Sardegna.

„Měli jsme určité indicie, že Honza s Pavlem letos do Hustopečí nepřijedou prvenství obhajovat a seznam přihlášených na Italskou rally bohužel tuto informaci potvrdil. Samozřejmě nás to mrzí, na druhou stranu se po letech naskýtá možnost zabojovat o první příčku už v průběhu rozjeté sezony a nikoli až v jejím závěru. Fanoušci rallysportu by však podle dostupných informací neměli být ochuzeni o start evolučního modelu Škody Fabie R5,“ naznačuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

 

Postupně se plní i favorité dalších kategorií a objemových tříd. Martin Šikl, Jaroslav Pešl, Jakub Čapka či Lukáš Lapdavský ve „trojkách“, Miroslav Janota a Petr Nešetřil ve třídě 4. Známá jména najdeme i mezi posádkami „dvoukolek“. René Dohnal, Robert Hordossy či Matěj Kamenec slibují zajímavou bitvu o vítězství ve 2WD i ve třídě 6.

„Tím pádem tady máme první pohárové přihlášky z Peugeot Rally Cupu CZ, Hustopeče budou i dalším kláním XTG Adam Cupu, který pokračuje o tomto víkendu ve Vyškově. Tam se představí dokonce devět pohárových opelů a podobný počet snad dorazí i k nám,“ doplňuje ředitel soutěže Rudolf Kouřil a dodává: „Bohužel zatím nám nedorazila žádná přihláška soutěžního týmu z okolních krajin, což je určitě škoda. Ale do uzávěrky ještě není všem dnům konec…“

 

Seznam přihlášených CEZ a MČR  /  Seznam přihlášených MSR

 

Na závěr doplňme, že slavnostní start v pátek 14. června v Hustopečích, na ulici Husova se uskuteční krátce po 18. hodině, v sobotu budou úspěšné posádky očekávány v cíli před půl pátou odpoledne.

 

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

 

AGROTEC PETRONAS rally, tiskový servis

Tomáš Plachý

Sociální sítě