RZ 3, 6 / Boleradice – Němčičky

 

délka rychlostní zkoušky

čas 1. jezdce RZ3

čas 1. jezdce RZ6

Třetí páteční test Boleradice–Němčičky (RZ 3/6, 13,50 km) je pro diváky velmi přívětivý. Organizátoři doporučují návštěvu dvou diváckých míst (DM-B u Horních Bojanovic, DM-C Němčičky koupaliště) a ještě několik výhledů, kde můžete rally bezpečně sledovat. Úsek okolo rozhledny Kraví Hora bývá diváky přeplněný, populární a lákavé je také pravé odbočení k letišti v Bořeticích. Odtud vede trať podél letiště, kde je zpomalovací retardér, za nímž následuje velmi rychlá pasáž do kopce nad Velké Pavlovice. Těsně před cílem je atraktivní smyčka, kde trasa vede souběžně vedle sebe. Na tuto smyčku naváže nový úsek s cílem měřeného testu.

 

Mezi sekcemi následuje dvacetiminutové přeskupení v prostorech AGROTECu v Hustopečích a půlhodinový servis v areálu MOSS Logistics. Tento čas můžete využít k přesunu na jiná divácká místa nebo se můžete zajít podívat do servisní zóny. Servisní zóna, to je takový barevný cirkus plný šikovných mechaniků, sličných hostesek a rychlých mužů a žen v nehořlavých kombinézách. Vrčí tu elektroagregáty, cinká nářadí, voní benzín a pryž z pneumatik. Lze tady zažít rychlou výměnu převodovky, výměnu brzdových komponent či tlumičů pérování. Zručnost, s jakou mechanici pracují, je obdivuhodná. Mnohdy musí být vše naplánováno přesně na minuty. Větší prodleva se trestá časovou penalizací nebo i vyloučením ze soutěže. Při odjezdu ze servisu musí posádky natankovat a pak se mohou vydat vzhůru do druhé sekce měřených úseků.

DIVÁCKÁ MÍSTA

Divácké místo „B“ – je na RZ 3,6 za obcí Boleradice, směr na Horní Bojanovice, Hustopeče.

Z kruhového objezdu jeďte opět na Horní Bojanovice (5,5 km) a na konci obce zaparkujte auto a na divácké místo musíte jít pěšky. Od kostela je to už jen kousek.

Druhá, delší varianta je z kruhového objezdu použít výjezd směr Brno a potom pokračovat do Velkých Němčic. Na křižovatce v Němčicích odbočte vpravo na Křepice a pokračujte dále na Nikolčice. Přes obec Diváky jeďte na Boleradice. V Boleradicích u kostela zahněte vpravo na Hustopeče. Za obcí, asi po kilometru začněte parkovat vpravo na okraji vozovky. K DM je to jen pár stovek metrů.

Pásky vymezující prostor určený pro diváky