Českou trophy v eco rally významně podporují dvě firmy. Bez jejich zapojení by závodníci nenabili svoje elektromobily. Phoenix Contact – dodavatel komponent použitých ve wallboxech a Elexim – výrobce nabíjecích stanic značky MyBox. Jejich propojení je příkladem vzájemné spolupráce a přirozené důvěry.
Jak důležitá je role dodavatele komponent, firmy Phoenix Contact, pro sestavení nabíjecí stanice MyBox?

Radim Roček, obchodní a marketingový ředitel: „Pro nás, výrobce komponent, jsou klíčové tři věci, které naše komponenty mají: úsporná velikost, možnost flexibilního rozšiřování funkcionalit, a především technologie umožňující např. komfortní spuštění nabíjení pouhým zasunutím nabíjecího konektoru (Plug & Charge) a také umožňující, aby elektromobil dodával energii napojenému objektu (Vehicle 2 Grid), což nemusí být jen automobil. A v neposlední řadě i kvalita renomovaného evropského výrobce. Čím dál větší význam mají také možnosti propojení našich komponent s řízením fotovoltaické elektrárny nebo úložiště energie.

Bez společnosti Elexim by nabíjecí stanice nevznikla.

Jindřich Geisler, ředitel společnosti: „Díky mnohaletým zkušenostem v oblasti elektromobility a v oblasti nabíjení splňují námi vyráběné nabíjecí stanice MyBox nejvyšší požadavky na kvalitu, odolnost a udržitelnost. Jejich výroba probíhá v ČR, a to jen z komponentů od renomovaných evropských výrobců. Také díky vlastnímu vývoji stanic a cloudového řešení můžeme pružně reagovat na aktuální potřeby zákazníků a trhu. Odolná konstrukce, důraz na design a nejmodernější technologie. Na těchto pilířích stojí české nabíjecí stanice MyBox, které se staly součástí dnešního automobilového světa a elektromobility. Naše produktové portfolio vyhoví všem požadavkům na zajištění plnohodnotného zázemí pro dobíjení elektromobilů. Fleety, firemní areály, veřejné prostory, domácnosti – své místo si najdou kdekoliv.“

Díky wallboxům MyBox budou moci závodníci spolehlivě nabíjet svoje elektromobily na všech závodech nově vzniklého českého poháru PHOENIX CONTACT ecoRALLY CUP. Všem účastníkům šampionátu přejeme plné nabití i bezpečné kilometry.