To, že se v Hustopečích jezdí rally, už ví každý. Teď se tady ale úplně poprvé pojede i eco rally. Nově vzniklý šampionát pojedou sériově vyráběné automobily s alternativním pohonem. Přijďte se podívat i vy! V sobotu 3. září od 8:00. Start i cíl závodu je v areálu sídla skupiny AGROTEC v Hustopečích. Kromě zmíněného závodu odstartuje ve dvě odpoledne také zábavný program.

Závod se na rozdíl od běžné rally jede v normálním provozu. Je tedy nutné dodržovat předepsanou rychlost. Vedení závodu stanoví účastníkům ideální stopu v rámci trasy, kterou musí závodníci projet. V případě Hustopečí půjde o dvě etapy (každá cca 150 km po okolí), na které čekají posádky desítky měřicích bodů, ve kterých se bude hodnotit jejich odchylka od ideálního času.
Více o eco rally tady.

Kromě samotného závodu připravuje AGROTEC Group prezentaci produktů, které taktéž využívají alternativních pohonů. „Ekologická řešení, která budeme v rámci eco rally prezentovat jsou nevyhnutelným krokem v rámci udržitelného rozvoje dopravy. V AGROTEC Group chceme, aby byl přechod na novou alternativu co nejjednodušší, a proto poskytujeme zákazníkům komplexní službu. To znamená poradenství, infolinku, prodej a řešení dobíjení, respektive tankování přímo na míru potřebám zákazníka,“ řekl marketingový specialista Lukáš Manca, který je součástí projektu Zelený AGROTEC.

Na místě bude možné si prohlédnout osobní a nákladní automobily, stavební stroje i zemědělskou techniku, to vše s alternativním pohonem. V neposlední řadě zde bude prezentován přístroj určený vinařům Bakus od firmy VitiBot. Jedná se o elektrického autonomního robota, který umí okopat vinnou révu a zajistit postřik proti škůdcům.

Pro návštěvníky bude přípraven doprovodný program, který se vzhledem k době konání (poslední prázdninový víkend) bude točit kolem návratu do školy. Na poslední akci prázdnin si tak děti budou moci vyzkoušet vystavenou techniku, vyfotit se u strojů, vyzkoušet modely na ovládání, podívat se na představení Úžasného divadla fyziky, které si pro děti připravilo i drobné zábavné dílničky, a projít si ECO stezku s úkoly. Z těch, kteří ji úspěšně dokončí, vylosujeme pět účastníků, kteří získají školní tašku a pouzdro.

Dospělí budou mít příležitost zasoutěžit si o užívání vozu ŠKODA ENYAQ COUPÉ RS iV po dobu jednoho roku.

Podrobné informace o akci budeme přidávat postupně.