Po úspěšné loňské sezóně okořeněné ziskem mistrovského titulu bude český automobilový závodník Jan Kopecký, znovu startovat v barvách Agrotec Škoda Rally Teamu. Stejná zůstává i posádka. S Honzou Kopeckým pojede opět výborný spolujezdec Honza Hloušek, tým bude spoléhat stejně jako loni na rychlý a spolehlivý vůz Škoda Fabia Rally2 evo připravovaný v Motorsportu Kopecký. Letos bude tým pro změnu obouvat pneumatiky Pirelli a vůz dostane nový design, loňskou modrobílou kombinaci vystřídá střídá červená a bílá, barvy hlavních partnerů, Agrotecu a MOLu.

Autor: Motorsport Kopecký
FOTO: Patrik Uhlíř

 

Dealerský tým Agrotec Škoda Rally Team má v plánu sedm z osmi soutěží Mistrovství České republiky v rally. Cílem letošní sezóny je obhajoba loňského titulu. „Jsem moc rád, že spolupráce Agrotec Škoda Rally Teamu společně s partnery pokračuje i v letošním nelehkém roce. Na sezonu jsme připraveni a moc se těšíme na start Valašské rally, která se pojede již příští týden a tímto bych rád pozval všechny fanoušky na tuto rally. Náš team je připraven bojovat o nejvyšší příčky. Soupeřům bych rád popřál hodně štěstí a těším se na naše společné souboje. Chtěl bych vzpomenout i na Rudu Kouřila, který nás tragicky opustil při nedávné rally na Slovensku – Rudo, moc nám chybíš, ale věřím že z rallyového nebe nás budeš sledovat a všem posádkám fandit,“ řekl ve čtvrtek v Hustopečích Jan Kopecký, který je mistrem světa z roku  2018 v kategorii WRC-2, mistrem Evropy 2013 a několikanásobným mistr republiky v rallye.

Agrotec Škoda Rally Team se představil v Hustopečích. Jan Kopecký a Jan Hloušek pojedou opět za AGROTEC Group.

„Je mi potěšením, že můžu i nadále startovat po boku Jana Kopeckého a být součástí tohoto úspěšného projektu. Je na místě poděkovat všem partnerům, kteří za námi pevně stojí i v této nesnadné době. V MČR v rally už ani já nejsem žádným nováčkem, cílem je tedy zúročit naše zkušenosti a opět se pokusit získat titul. Zimní pauza byla jako každý rok dlouhá, a proto již netrpělivě vyhlížíme start Valašské Rally, kam bychom zároveň chtěli pozvat i všechny fanoušky tohoto krásného sportu,“ uvedl Honzův spolujezdec Jan Hloušek.

Pokračování v projektu dealerského týmu ŠKODA AUTO a spolupráce s Honzou Kopeckým i týmem Motorsport Kopecký je podle Martina Rady, generálního ředitele AGROTEC Group významnou marketingovou podporou aktivit skupiny. „Věříme, že přinese skvělé sportovní zážitky divákům a fandům rallye, sponzorům a partnerům naplnění jejich marketingových cílů a v neposlední řadě také jezdecké souboje o letošní mistrovský titul českém šampionátu, o který určitě chceme společně opět usilovat. Jsem velice rád, že i pro tuto sezónu se podařilo dohodnout naši spolupráci,“ uvedl Martin Rada.

AGROTEC CZECH ABARTH TEAM s jezdcem Martinem Radou se představil před letošní sezónou. Za týden pojedou svoji první letošní rally na Kowax Valašské Rally ValMez.

Základem úspěchu bude znovu dokonale připravený vůz Škoda Fabia Rally2 evo. „Přípravy na letošní sezónu nebyly úplně jednoduché, ale nakonec všechno dobře dopadlo. Všem soutěžícím, pořadatelům i fanouškům přeji, aby se sezóna odjela bez jakýchkoliv problémů a omezení a všichni si tak mohli užívat napínavé souboje na tratích,“ zdůraznil za Motorsport Kopecký Josef Kopecký.

 

První letošní start čeká Agrotec Škoda Rally Team příští víkend na Kowax Valašské Rally ValMez.