› PSG mistrovství ČR v automobilových soutěžích 2023 pokračuje na jihu Moravy 4. soutěží, o víkendu se jede 18. Agrotec Petronas Rally Hustopeče
› Dealerské týmy připraveny v plné síle: pro vedoucí posádku letošního šampionátu Jan Kopecký/Jan Hloušek jde o domácí soutěž Agrotec Škoda Rally Teamu
› Na startu 95 posádek soudobých i historických vozů, kromě českého šampionátu se soutěž započítává do mistrovství středoevropské zóny

Mezi 95 přihlášenými se na startu objeví i 3 posádky autorizovaných obchodníků Škoda Auto Česká republika, které opět patří k hlavním kandidátům na stupně vítězů v absolutním pořadí. Jan Kopecký chce na domácí soutěži svého týmu zaútočit na další vítězství Mezi přihlášenými početně dominují soutěžní vozy Škoda, jichž odstartuje 35 – tedy více než třetina všech účastníků. Největší pozornost bude upřena na posádky dealerských týmů Škoda Auto, které se tradičně řadí k favoritům na medailové pozice. V roli vedoucí dvojice českého mistrovství do soutěže vyjedou vítězové předchozího podniku v Českém Krumlově Jan Kopecký a Jan Hloušek s vozem Škoda Fabia RS Rally2. Pro ně to bude domácí soutěž, neboť Agrotec Škoda Rally Team sídlí právě v Hustopečích.

Mladíci v sestavě dealerských týmů mají co napravovat. Dominik Stříteský s Jiřím Hovorkou z Auto Podbabská Škoda MOL Teamu předvedli se svým vozem na jihu Čech několik kotrmelců a připsali si pouze body za etapu. To samé platí pro posádku zlínského Samohýl Škoda Teamu ve složení Adam Březík/Ondřej Krajča, která z českokrumlovské soutěže musela odstoupit s technickou závadou. Seznam přihlášených nepostrádá nikoho z tuzemské špičky, k ní se letos poprvé připojí dvojice Tomáš Kurka/Karel Vajík s druhým vozem Škoda Fabia RS Rally2 ve startovním poli.

Kompaktní formát soutěže s tradiční příměsí šotoliny i atraktivními nočními scenériemi

Účastníci se mohou těšit na tradiční charakter soutěže, který vytváří porce specifických a sportovně hodnotných asfaltových tratí s příměsí šotolinových pasáží. Pojede se v osvědčeném formátu pátek/sobota, přičemž v každé etapě posádky absolvují dvě sekce s trojicí rychlostních zkoušek. Celkem čeká na účastníky 350 km s necelými 148 měřenými kilometry. Řada testů vychází z předchozích ročníků, neznámých úseků bude naprosté minimum. Nejdelším měřeným úsekem bude sobotní rychlostní zkouška Horní Bojanovice – Diváky s délkou 15,3 km. Agrotec Petronas Rally Hustopeče odstartuje v pátek 16. června v 17 hodin. První etapa, která se zčásti pojede za tmy, skončí před půlnocí. Pokračovat se bude sobotní etapou 17. června od 8 hodin ráno, přičemž vítězná posádka bude na cílové rampě korunována kolem půl třetí odpoledne. Servisní zázemí je opět umístěno do areálu společnosti MOSS logistics na Bratislavské ulici v Hustopečích.

Zajímavosti z dealerských týmů Škoda Auto ČR

 Jan Kopecký pojal přípravu na domácí soutěž svého Agrotec Škoda Rally Teamu netradičně a vžil se do role televizního herce. Pro jednoho z významných týmových partnerů natáčel reklamní spoty, které budou již brzy k vidění v televizi i online médiích.
 V Auto Podbabská Škoda MOL Teamu měli napilno. Po havárii v Českém Krumlově bylo třeba týmový speciál Škoda Fabia Rally2 znovu uvést do perfektního stavu. Do prací v dílně se jako jeden z mechaniků zapojil i sám Dominik Stříteský. Velmi zblízka tak mohl vidět, co všechno jeho jezdecká chyba napáchala.
 Vůz zlínského Samohýl Škoda Teamu se v Hustopečích představí s netradičním designem. Ten vznikl na Filmovém festivalu ve Zlíně, kde byla týmová Fabia vystavena. Pro tuto příležitost dostala matné polepy na přední část a přítomné děti na ně mohly malovat obrázky. Do akce se zapojily stovky dětí a výsledek jejich snažení bude k vidění právě na 18. Agrotec Petronas Rally Hustopeče.

Foto: Vandraq studio