Po druhém místě z Rallye Šumava se Honza Černý nemůže dočkat startu na Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Spolu z Petrem Černohorským by chtěli opět bojovat o pozice na stupních vítězů.

 

O víkendu ještě Honza závodil v rallycrossu v rakouském Greinbachu. V sobotním závodu rakouského šampionátu Honza zvítězil. Nedělní mistrovství Zóny střední Evropy přineslo trochu náročnější konkurenci a podařilo se vybojovat druhé místo. Od úterka se Honza už plně soustředí na nadcházející Hustopeče. Velké díky patří Romanu Krestovi, který zařídil skvělý test, na kterém se celý tým důkladně připravil. „S výkonem i výsledkem v Greinbachu panuje spokojenost, teď už se náš dealerský Louda Auto Škoda Racing tým naplno věnuje přípravě na další soutěž v rally. Nechceme nic podcenit, protože výkon ze Šumavy nás hodně povzbudil. A na něj bychom chtěli navázat a zkusit najít další drobnosti, jak ještě zrychlit. Tratě v okolí Hustopečí jsou dost nevyzpytatelné a náročné se spoustou nečistot a šotolinových úseků. Já se na nich ale cítím dobře a hrozně moc se tam těším, nemůže se dočkat startu soutěže Honza.

V sezóně 2018 dojel Honza Černý v Hustopečích třetí, o rok později odstupoval v závěru soutěže z druhého místa pro poruchu převodovky. Loni pak byla soutěž zrušena kvůli covid-19. „A ještě je jeden důvod, proč se na víkend těším. Konečně mohou ke tratím a do servisu oficiálně diváci a já se na ně moc těším. Přijďte podpořit nejen nás, ale i ostatní posádky, zve k hustopečským tratím Honza Černý.