Následující, v pořadí 19. ročník AGROTEC PETRONAS Rally Hustopeče je na spadnutí. Do kalendáře si poznačte termín 14. a 15. června a dorazte pod Pálavu. Těšit se můžete na jedinečné scenérie i startovku plnou zvučných jmen!

Rally mezi vinicemi, jak je hustopečský závod také nazýván, se letos jede jako součást European Rally Trophy. Kromě jezdů z okolních států se ale můžete těšit především na ty naše. Na start se postaví několikanásobný vítěz hustopečské rally a domácí šampion Jan Kopecký s Janem Hlouškem z AGROTEC Škoda Rally Teamu i duo Rada-Jugas reprezentující AGROTEC CZECH Abarth Team. Vzhledem k napínavému boji, kterého jsme se dočkali v minulém ročníku, nás dost možná i letos čeká podobná podívaná.

„Na letošek jsme připravili opět 12 rychlostních zkoušek, jejichž délka převyšuje 150 km. Abyste si rally užili ještě více než loni, bude k dispozici také více diváckých míst,“ přibližuje novinky zástupce ředitele závodu Bořivoj Plšek a dodává: „Jedna rychlostní zkouška bude navíc zčásti nová, takže je se na co těšit.“

AGROTEC PETRONAS Rally Hustopeče je známá vyváženým poměrem šotolinových a zpevněných úseků. „Na tom se samozřejmě nic nemění,“ uklidňuje Plšek.

Rally na dohled Pálavy se uskuteční 14. a 15. června.

 

Fanoušci rally pravidelnosti by měli do Hustopečí zavítat také na konci srpna. V termínu 30. a 31. srpna se totiž uskuteční třetí ročník AGROTEC Eco Rally.