Více než stovka přihlášek se sešla pořadatelům AGROTEC PETRONAS rally v Hustopečích – třetího klání českého a slovenského šampionátu. Při „rally mezi vinicemi“ ve dnech 18. – 19. června 2021 se diváci mohou těšit na 22 speciálů Rally2 a Ford Focus WRC úřadujícího šampióna Václava Pecha!

 

Seznam přihlášených posádek hustopečské soutěže naplňuje očekávání. Z české strany chybí z první patnáctky průběžného pořadí českého šampionátu pouze Erik Cais, který dává přednost startu na Rajdu Polském. Do role hlavního favorita je pasován sedminásobný vítěz soutěže Jan Kopecký. Ten navíc letos závodí v barvách domácího AGROTEC Škoda Rally Teamu.

 „Před Hustopečemi proběhla příprava stejně jako na všechny předchozí závody. Auto jsme rozebrali, některé věci jsme odvezli na kontrolu do týmu Škoda Motorsport. Ve středu před startem budeme mít krátký test přímo v Hustopečích, abych se s autem sžil a našel nejlepší nastavení pro místní tratě.

Hustopeče jsou specifická soutěž, jediná s výjimečnými úseky, které často zavítají do vinic. Cesty jsou zaprášené a uklouzané, je tam i vysoký poměr šotolinových silniček, které pořadatelé využívají. Soutěž se jede na opravdu malém plácku, je kompaktní, s nádhernými rychlostkami a s minimálními přejezdy. A z mého pohledu tam snad ani žádné negativum není,“ říká před startem Jan Kopecký.

Jeho největšími konkurenty jistě budou trojnásobný vítěz AGROTEC rally Václav Pech a obhájce prvenství z roku 2019 Filip Mareš. Z výčtu historických vítězů můžeme zmínit i Romana Odložilíka, umístění na stupních vítězů evidujeme u Miroslava Jakeše či Jana Černého. Po šestnácté se pak postaví na start domácí Martin Rada (Fiat 124 Abarth RGT), jenž zatím nevynechal jediný ročník hustopečského závodu.

SONAX MČR v rally (po Rally Šumava): 1. Kopecký 110, 2. Mareš 95, 3. Černý 73, 4. Stříteský 62, 5. Jakeš 43, 6. Cvrček jr. 31, 7. Cais 30, 8. Odložilík 30, 9. Vlček 19, 10. Pech 18.

Zatímco česká špička se v Hustopečích sejde kompletní, o slovenské se to nedá vůbec říci. Loňský vítěz slovenské klasifikace v Hustopečích, úřadující šampión a i aktuální lídr slovenské klasifikace Grzegorz Grzyb se stejně jako Cais objeví na „Evropě“, na Rajdu Polském.

Do Hustopečí však nemíří ani Jaro Melichárek, Tomáš Ondrej či Igor Drotár. Prešovský veterán dává přednost na startu v závodu do vrchu v Ožďanech. Nejvýše nasazeným jezdcem se slovenskou licencí tak je Peter Gavlák, v blízkém sledu ho následují Vladimír Hanuš a Roman Popovič. Vlasto Majerčák pak představí v české premiéře vůz Ford Fiesta Rally3.

MSR v rally (po Rally Tatry): 1. G. Grzyb 120, 2. J. Melichárek 92, 3. I. Drotár 78, 4. T. Ondrej 50, 5. A. Chwietczuk 38, 6. Švec 38, 7. Chwist 36, 8. Kovács 34

Pořadatel 16. AGROTEC PETRONAS rally umožní fanouškům vstup do servisu na základě doložení negativních testů nebo prodělaném očkování v REGISTRAČNÍM DIVÁCKÉM CENTRU, které bude v provozu 18. 6. 2021 v čase 15:00 – 20:00 a 19. 6. 2021 v čase 8:00 – 15:00 hodin. Přítomnost diváků podél rychlostních zkoušek nebude pořadatelem řešena, bude na osobní odpovědnosti každého, včetně respektování a dodržování aktuálních hygienicko-protiepidemických opatření vydaných MZ ČR. 

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

AGROTEC PETRONAS rally Hustopeče 2021, tiskový servis

Tomáš Plachý