Třetí start za Agrotec Škoda Rally Team čeká na Jana Kopeckého se spolujezdcem Janem Hlouškem na nadcházející Agrotec Petronas Rally Hustopeče. Tedy v kraji plném nádherných vinic a také na soutěži, která je domácí pro dealerský Agrotec Škoda Rally Team.

Honzovi Kopeckému se v Hustopečích daří, od roku 2011 na soutěži nebyl pokořen. Několikrát ale chyběl, protože v termínu soutěže jel mistrovství světa na Sardínii. Tak tomu bylo i při posledním ročníku v roce 2019. Loni byla soutěž zrušena vzhledem k pandemii covid-19.

Do Hustopečí se ale tradičně moc těší. „Rally Hustopeče mám moc rád. Oproti ostatním soutěžím u nás má výrazně jiný charakter. Jede se doslova na pětníku s minimem přejezdů, v krásném kraji plném vinic a šotolinových úseků. V červnu navíc bývá krásné počasí,“ vyjmenovává Honza přednosti soutěže. „Letos je to okořeněné i tím, že jezdíme za dealerský Agrotec Škoda Rally Team, který má v Hustopečích sídlo. Konečně také pojedeme (oficiálně) s diváky, moc se na ně těšíme kolem tratí i v servisu a doufáme, že si souboje na trati pořádně užijí.“

Hned několik funkcí najednou musí každý rok na soutěži stihnout i Martin Rada, generální ředitel AGROTEC a.s., vedoucí organizačního týmu soutěže a také jezdec rally. Letos se k tomu přidává ještě starost o výsledek jeho dealerského týmu. „V první řadě si přeji, aby se celá soutěž bez problémů odjela, to je vždy to hlavní. Věřím, že si soutěž užiji i jako jezdec a moc bych si přál i hezký výsledek od Honzy Kopeckého s Honzou Hlouškem. A moc se těšíme i na diváky, přijďte posádky podpořit po oba dny, ať se ten svět zase vrátí do normálu.“

Na startu třetí soutěže Sonax Mistrovství České republiky v rally se sejde kompletní domácí špička okořeněná i o posádky slovenského šampionátu. Soutěž odstartuje v pátek v podvečer a vítěz soutěže by měl být znám v sobotu kolem páté hodiny odpolední.

Poděkování za podporu patří všem partnerům Agrotec Škoda Rally Teamu – EVROmat a.s., AGROTEC a.s., MOL Česká republika, Škoda Auto, Franco Real Estate, Ekorent, Artifex a Uniprint.