Šestnáctý ročník AGROTEC PETRONAS rally se neúprosně blíží. Soutěž na Hustopečsku se odjede 18. – 19. června 2021. Aktuálně pořadatelé evidují více než pět desítek přihlášených, další zájemci mají čas nově do středeční půlnoci 9. června.

Zápočet soutěže do SONAX Mistrovství ČR v rally už nyní přilákal k registraci na třetí závod českého šampionátu téměř kompletní domácí špičku v čele s lídrem Janem Kopeckým. Právě tento pilot společně s navigátorem Janem Hlouškem letos reprezentují barvy „domácího“ AGROTEC Škoda Rally Teamu a jistě budou chtít navázat na sérii vítězství před rokem 2019. Při posledním klání v Hustopečích totiž Jan Kopecký kvůli kolizi se startem na závodě WRC chyběl, v roli obhájce prvenství tak „mezi vinice“ přijede Filip Mareš. Oba jezdci povedou vozy Škoda Fabia Rally2 evo. Stejnou značku pak při závodění na jihu Moravy využití Jan Černá, Miroslav Jakeš, Věroslav Cvrček či Adam Březík. Konkurenční „er pětky“ zatím reprezentují třeba Martin Vlček (Hyundai i20) či Ondřej Šimek (Ford Fiesta R5).
Pozornost však jistě bude soustředěna i na úřadujícího šampióna Václava Pecha, jehož letošní výsledky jsou určitě zatím vzdáleny očekávání jezdce, týmu i fanoušků.
Závodem v Hustopečích bude pokračovat třetím závodem i slovenský šampionát, kde zatím kraluje Grzegorz Grzyb. Poslední závod v Tatrách opanoval před Tomášem Ondrejem a Jaroslavem Melichárkem.
Soutěž je i součástí Mistrovství SR v rally historických automobilů, stejně jako České Trofeje v rally historických automobilů, takže ve výčtu přihlášených už nechybí ani skvosty nedávné minulosti.

„Není jednoduché v současné situaci dva týdny před závodem jednoznačně potvrdit možnost varianty s účastí diváků. Plně respektujeme podmínky stanovené MZ ČR a rozhodnutí naší KHS. Věříme, že současná zlepšující se situace a postupné uvolňování vládních nařízení se může projevit v konečném rozhodnutí,“ naznačuje šéf organizačního týmu Martin Rada.

„Jednání s příslušnou KHS probíhají, nyní je ještě předčasné cokoli předpovědět. Připravujeme se na všechny varianty, jasno asi budeme mít koncem příštího týdne. Naštěstí se společně SAMŠem se už vyřešil bezproblémový příjezd i odjezd slovenských posádek z rally. Vše tak bude pro naše slovenské hosty mnohem jednodušší,“ doplňuje ředitel Rudolf Kouřil.

Oficiální start AGROTEC PETRONAS rally proběhne v Hustopečích v pátek 18. června krátce po 17. hodině. Celková délka rally je navržena na 361 km, rychlostní zkoušky tvoří téměř čtyřicet procent (142,59 km). Sobotní program začne krátce před desátou hodinou, první vozy lze očekávat v cíli závodu po 17. hodině.
Servisní zázemí je umístěno do nového areálu společnosti MOSS logistics, na Bratislavské ulici v Hustopečích. Tato společnost je dlouholetým partnerem a podporovatelem naší rally.

Více informací k soutěži bude postupně zveřejněno na oficiální stránce www.agrotecrally.cz, řada novinek bude dostupná i na facebookovém profilu Agrotec rally Hustopeče.

AGROTEC PETRONAS rally Hustopeče 2021, tiskový servis
Tomáš Plachý