Zdroj: iDnes.cz / SPORT

https://www.idnes.cz/sport/motorsport/rallye-slovakia-ring-nehoda-rudolf-kouril-smrt.A220319_142028_motorsport_par

 14:20

Tragédií skončila Rallye Slovakia Ring, po nehodě při první rychlostní zkoušce zemřel český navigátor Rudolf Kouřil. Dlouholetý závodník i funkcionář, který byl například ředitelem Rallye Hustopeče nebo Valašské rallye, na slovenském okruhu startoval v posádce s René Dohnalem.

Náš sport si bohužel občas vybírá kruté oběti. Dnes nás opustil Rudolf Kouřil. Zkušený spolujezdec, klíčový činovník našeho rallysportu a hlavně skvělý člověk. Bude nám moc a moc chybět. Čest Rudově památce,“ uvedl prezident Autoklubu České republiky Jan Šťovíček na sociálních sítích.

Rallye, která byla prvním dílem slovenského šampionátu, byla po smrtelné nehodě třiašedesátiletého navigátora ukončena.

 

Autoři: , 

 

Loňská rally mezi vinohrady. Rudolf Kouřil se fotí s Martinem Radou a celým AGROTEC týmem
FOTO: Marek Musil

Velkou ztrátu jsme včera utrpěli všichni, kdo jsme Rudu znali. Ruda pro mě byl nejen kamarád, ale také skvělý a spolehlivý spolupracovník. Spolu jsme téměř před dvaceti lety přivedli rally na jih Moravy, mezi vinohrady. Stal se neodmyslitelnou součástí AGROTEC týmu, který tuto rally od základů vybudoval. Ruda pro rally žil a bohužel pro ni také zemřel. Zemřel při sportu, který měl rád, miloval ho a věnoval mu celý svůj život, ať již jako spolujezdec, organizátor a v neposlední řadě také činovník. Rudo, pro mě jsi navždy s námi a rally Hustopeče bude navždy spojena s tebou.

 

Martin Rada