RZ 7, 10 / Horní Bojanovice – Diváky

 

délka rychlostní zkoušky

čas 1. jezdce RZ7

čas 1. jezdce RZ10

Druhá sekce začíná se západem slunce, všem se budou hodit přídavné reflektory. Posádky, které už budou startovat ve dvouminutových intervalech, hledají pasáže, na nichž se dá zrychlit, což s sebou mnohdy přináší zajímavé situace. S tím souvisí typická noční atmosféra, kdy výkonná světla aut prořezávají tmu jako lasery a rozžhavené brzdové kotouče soutěžních aut svítí před každou zákrutou. Hlasité vytí upravených motorů, pach spálených pneumatik a zpravidla i velmi teplé počasí. To vše můžete prožívat až do nočních hodin, kdy posádky dorazí do uzavřeného parkoviště. Kolik dvojic zdolá celou páteční trať, můžeme jen hádat. Ale i ti, kteří pro technické problémy v pátek nedojedou, mají možnost po opravě vozu nastoupit také v sobotu v rámci superally.

 

Sobotní sekci zahájí těžká RZ 7/10 Horní Bojanovice – Diváky. Z části vede v polích na asfaltech různé kvality, z části v lese po šotolině a na široké státní silnici. Atraktivní bude hned zatáčka u zemědělského družstva (divácké místo DM-D) před Horními Bojanovicemi nebo vracečka přímo v obci. Krásné pasáže jsou na loukách za Kurdějovem nebo zatáčky v lese před cílem v Divákách. Tento úsek může hodně napovědět o pořadí. Mohou rozhodovat defekty a srdíčko každého pilota, který pojede bez rezervy. Z toho ale mohou plynout chyby a pak i časové ztráty. Prosíme diváky, aby respektovali zákaz vstupu do lesů, cesty můžeme opakovaně využívat jen za přesně daných podmínek.

DIVÁCKÁ MÍSTA

Divácké místo „D“ – nachází se na RZ 7,10 u obce Horní Bojanovice. Po rychlém příjezdu uvidíte pravé odbočení na širokou státní silnici u místního ZD. Jedná se o nejbližší divácké místo od servisní zóny. Na kruhovém objezdu jeďte směr Horní Bojanovice a cca po 4 km jste u diváckého místa. Parkování na okraji vozovky.

Pásky vymezující prostor určený pro diváky